SN0RUN – BIEG KATORŻNIKA edycja 2019

BIEG KATORŻNIKA vs. MARATON KRÓTKOFALOWCÓW
10 sierpnia 2019

Znamienne są słowa Prezesa WKB META, Pana Zbigniewa Rosińskiego – „Woda, bagno, rowy, błoto, smród i stęchlizna, pijawki i inne robactwo, czyli środowisko przyjazne każdemu Katorżnikowi umili spędzenie sierpniowego weekendu w Kokotku. Ale zanim podejmiecie decyzję o zgłoszeniu zastanówcie się czy
Katorżnik jest imprezą, która Was usatysfakcjonuje. Czas pokonywania około 10km trasy jest zbliżony do waszych wyników w maratonie. Nie tylko pot i łzy, ale naprawdę dużo krwi, skręceń, zerwań i zasłabnięć jest nieodłącznym elementem tych zawodów. Pomimo przebywania w wodzie dręczyć Was będzie pragnienie, a w chwilach słabości nie otrzymacie pomocy. Czy warto za niemałe przecież pieniądze być jeszcze Upadlanym, Katowanym i Mieszanym z Błotem? Niech Twoja decyzja o starcie będzie głęboko przemyślana. Chwila słabości na trasie może skutkować dyskwalifikacją o którą będziesz miał pretensje. Zanim przejdziesz do linku zapisy wciśnij najpierw REGULAMIN”…

Piotr „Afgan” SP5XOV przeczytał regulamin… i wziął udział w XV edycji Biegu Katorżnika, a tym samym wstąpił do sekcji Katorżników, działającej w Klubie SP5PPK

9. sierpnia wyruszamy z Warszawy do Lublińca – Kokotka. Dzięki uprzejmości Karola DL3AU oraz Komendanta Hufca ZHP w Lublińcu hm Mariusza Maciów i Komendanta Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego „Kokotek” w Lublińcu hm. Krzysztofa Zbączyniaka – wykorzystujemy pomieszczenia stacji harcerskiej SP9ZAK. Meldujemy się w Biurze Biegu Katorżnika i po zamienieniu kilku słów o planie jutrzejszego dnia jedziemy do Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego ZHP w celu rozłożenia gratów. Są to jak zwykle FT-891, TS-590 oraz ICOM 7300.
Po skonfigurowaniu sprzętu – ICOM 7300, Delta – na starcie, Hala Sportowa w Przystani Oblackiej, FT891 i TS-590, Delta, End-fed – w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ZHP „Kokotek”. O godzinie 16:00 (UTC) Tomasz SQ2LID rozpoczyna pracę: Wywołanie ogólne w paśmie 80 metrów, podaje stacja SNØRUN i przechodzi na odbiór. Znowu tworzy się pileup! Zgłaszają się stacje z całej Polski i nie tylko. Raporty jak zwykle 59 plus 20 – 30 dB w obydwie strony. Jakby nie tylko polski światek HAMów czekał na stację SNØRUN
Śpimy ponowie w Sielankowych Klimatach i wszystko jest w zasięgu ręki, no powiedzmy długiej ręki…


Sobota … Piotr „Afgan” SP5XOV z Andrzejem SQ5NAP jadą do miejsca startu, do Oblackej Przystani, – i rozpoczynają pracę spod znaku rozpoznawczego HFØRUN. O godzinie 10:30 (LT) Afgan kończy pracę i rozpoczyna rozgrzewkę do startu planowanego na godz. 11:00 (LT) – jego miejsce przejmuje Andrzej SQ5NAP.
Dużym utrudnieniem dla biegnących jest żar lejący się z nieba – ponad 30 0C i duchota na trasie!
Ale Afgan dobiegł do mety na MECIE… Gen. bryg. Sławomir Drumowicz, Dowódca Wojsk Specjalnych zawiesił na szyi Podkowę, waga około 2 kg…, głowa Afgana pochyla się mocno w stronę ziemi…

Pełna klasyfikacja Biegu Katorżnika jest podana na stronie http://www.wkbmeta.pl/biegkatorznika/.
Załogi stacji SNØRUN i HFØRUN składają najwyższe wyrazy uznania
dla PAŃ i PANÓW KATORŻNIKÓW!


Comments are closed.