HF80TG – Zapisy na wyjazd w Bieszczady

Klub SP5PPK organizuje   w maju 2018 trzecią już edycję pracy stacji okolicznościowej HF80TG pracującej z okazji rocznicy rekordowego przelotu (na dystansie 577.8 km.) polskiego szybownika Tadeusza Góry z miejscowości Bezmiechowa Górna do miejscowości Soleczniki Małe pod Wilnem.

Link do arkusza z deklaracjami >>>

Stacja będzie pracować od początku maja do końca lipca 2018 r.
Rekordowy przelot został wykonany w 1938 r. na szybowcu PWS 101. Za ten wyczyn został naszemu szybownikowi przyznany pierwszy na świecie medal Lilienthala, najwyższe odznaczenie szybowcowe na świecie.

Więcej na ten temat można dowiedzieć się z naszej strony http://sp5ppk.waw.pl/.

Nasz Klub, podobnie jak w poprzednich latach, chce uruchomić stację okolicznościową pracującą dokładnie w 80 rocznicę tego przelotu i dokładnie w miejscu startu Tadeusza Góry czyli w Akademickim Ośrodku Szybowcowym Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej .

Przewidujemy prace na wszystkich pasma KF i w zależności od składu ekipy również modulacjami CW i cyfrowymi.
Zakwaterowanie planujemy w Ośrodku Szybowcowym na szczycie góry w miejscowości Bezmiechowa Górna.

Termin wyjazdu:
W dniach 14-20 maja 2018 mamy zarezerwowane 3 pokoje 2 osobowe z łazienkami oraz praktycznie dowolną ilość pokoi z łazienkami w gospodarstwach agroturystycznych w promieniu 500 m od ośrodka.
W programie oprócz pracy krótkofalarskiej przewidujemy atrakcje w postaci ogniska z kiełbaskami, zwiedzania ciekawych miejsc w Bieszczadach. Istnieje możliwość przelotu samolotem lub szybowcem nad terenem Bieszczad lub Zalewu Solińskiego.
Zapraszamy kolegów wraz z rodzinami ( żonami, dziećmi, wnukami).
Zapewniamy że nikt nie będzie się nudził.

 

Galeria zdjęć :
Z okien ośrodka rozciąga się wspaniały widok na panoramę Bieszczad.
Zdjęcia ośrodka można obejrzeć pod adresem : GALERIA ZDJĘĆ

Koszty:
Koszt pokoju 2 osobowego w Ośrodku to 45 zł od osoby za dobę.
Koszt noclegu w Agro-gospodarstwach to 30 zł od osoby za dobę.

Zgłoszenia:
Chętnych prosimy o wpisanie się do tabelki lub przesłanie maila z deklaracją na sq5jd@wp.pl
Zgłaszające się osoby będą dopisywane do listy na dole tej strony.

Dokładnych informacji udziela kolega Jurek SQ5JD tel 601 202 711

Zarząd Klubu SP5PPK

Comments are closed.