Warszawski Sprint 2021 – rozliczenie

Cześć!
Pierwsze koty za płoty – Warszawski Sprint edycja 2021 za nami.
Zrobię odwrotnie niż zwykle i zamiast wstępu od razu tabelka z wynikami a rozpisywać się będę później 😉

Wypada zacząć od gratulacji dla Marcina SP5ES, który otrzymuje tytuł Sprintera Roku 2021 !!!
SP5ES jest pierwszy, ale kolejni koledzy z podium wcale nie byli daleko. Jak widzicie – do ustalenia klasyfikacji musiałem sięgnąć po czas w jakim robiliście łączności, gdyż punkty i ilość poprawnych QSO nie wystarczyły :). Z tabeli wyników widzę że rozliczanie zawodów w jednej kategorii MIXED podzieliło wyraźnie stawkę – koledzy pracujący jedną emisją zajęli koniec 'diapazona’, a stacje MIXED odjechały. Zastanowimy się nad tym w regulaminie edycji 2022.
Dwóch kolegów którzy oznaczyli swoje logi jako CHECKLOG nie są ujęci w klasyfikacji a szkoda, wypadli całkiem dobrze …
Trzy stacje nie nadesłały logów, ale jak napisałem pod tabelką łączność z dwiema zaliczam, gdyż pojawiły się w kilku logach.
Dyplomy i certyfikaty roześlę odpowiednio pocztą i e-mail’em. Nagrodę rzeczową dla zwycięzcy – sdr’ka RSP1A postaram się Marcinie dostarczyć osobiście!

Tyle o wynikach, a teraz o zawodach…
Dziękuję kolegom, że mieliście chęć wstać sobotniego poranka i wystartować w zawodach które chodziły mi po głowie już od jakiegoś czasu. Mam nadzieję że kolejne edycje przyciągną więcej stacji! Zawody, poprzez swoją formułę mają premiować sprawność operatorów i hardware’u 😉
Dostałem już sporo opinii nt. zawodów, regulaminu i organizacji, więc tematy do dyskusji są. Póki co, zgłoszę zawody na 2022 z regulaminem jak aktualnie (czas goni 15 listopada to już jutro), ale temat zmian w nim traktuję jako otwarty. Aktualny regulamin zawsze na stronie zawodów.
Pierwsze punkty do dyskusji to:
1. kategorie – czy poszerzamy MIXED o SSB i CW ?
2. godzina zawodów – konflikt z zawodami OK uprzykrzył istotnie pracę – zwłaszcza kolegom z południa.
3. wielkość zmiany freq. – 2khz wg. niektórych kolegów to za dużo – tylko jak w takim wypadku kontrolować zmiany częstotliwości logowanej z dokładnością do 1khz ???
4. jak przyciągnąć więcej uczestników ?
5. co z SO2R i np. dwoma nadajnikami ?

Pojawiły się też opinie że z takim regulaminem jak zaproponowałem to można zrobić to czy tamto i wtedy wygra się zawody bez problemu. Koledzy – moją intencją jest byśmy rywalizowali miedzy sobą zachowując zarówno HAM SPIRIT jak i inne fair play’e. Jeżeli ktoś ma zamiar toczyć rywalizację z regulaminem to chyba pomylił zawody…

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,
Andrzej //SP5VIH

Comments are closed.